Сучасні підходи в антропології: зміна парадигм та інтердисциплінарність

  • Анна Шауренко Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини https://orcid.org/0000-0002-3275-4478
Ключові слова: антропологія, парадигма, сучасні підходи, інтердисциплінарність

Анотація

Сучасна антропологія як наука постійно знаходиться у стані еволюції та трансформації, адаптуючись до нових викликів, змін у суспільстві та науковому середовищі. Стаття має на меті ретельно дослідити два важливих аспекти сучасної антропології: зміну парадигм і роль інтердисциплінарності, що відображають актуальні тенденції у розвитку цієї науки.

Розглядається еволюція антропологічних парадигм. Вивчається перехід від класичних еволюціоністських концепцій, які намагалися пояснити різноманітність культур на основі їх розвитку, до більш сучасних підходів, де аналізується вплив культурної релятивності та контекстуальності на розуміння людських явищ. З’ясовуються ключові фактори, що призвели до зміни парадигм та розширення обсягу досліджень в антропології.

Досліджується роль співпраці антропології з іншими науками, а саме: соціологія, біологія, психологія, лінгвістика тощо. Аналізуються позитивні аспекти використання інтердисциплінарності, такі як: збагачення теоретичного апарату, розширення методологічних підходів та відкриття нових можливостей для досліджень.

Робота підсумовує, що зміна парадигм та інтердисциплінарність є ключовими чинниками розвитку сучасної антропології, які допомагають розкрити різноманітність та складність людського життя, а також призвичаїтися до реалій ХХІ ст.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Переглядів анотації: 56
Завантажень PDF: 57
Опубліковано
2023-09-07
Як цитувати
Шауренко, А. (2023). Сучасні підходи в антропології: зміна парадигм та інтердисциплінарність. Старожитності Лукомор’я, (4), 86-91. https://doi.org/10.33782/2708-4116.2023.4.227
Номер
Розділ
Новітні часи