Повсякденне життя у довгому ХІХ столітті у світлі чоловічих его-документів шляхти Київської губернії

  • Антон Терещук Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини https://orcid.org/0000-0002-2519-6738
Ключові слова: маєток, шляхта, его-документи (мемуари, спогади, щоденники), повсякденне життя, землеволодіння, довге ХІХ ст.

Анотація

У статті розглядаються его-документи польської шляхти у довгому XIX ст. Київської губернії як важливе джерело для вивчення повсякденного життя цієї соціальної групи. Проаналізовано загальні тенденції, характерні для таких матеріалів, зокрема акцент на описах родинного життя, сусідських маєтків та інших аспектів приватного простору. Історія повсякденності зосереджується на вивченні повсякденного, рутинного життя окремих осіб або соціальних груп, акцентуючи увагу на їхніх переживаннях і внутрішньому світі. Специфіка таких досліджень передбачає активне залучення его-документів, таких як спогади, мемуари, щоденники, нотатки, записки та листування, які дозволяють більш глибоко зрозуміти контекст повсякденного життя та світогляд його учасників.

Мета статті – проаналізувати спектр документів особистого походження представників польської шляхти XIX ст. з точки зору їх використання у дослідженнях історії повсякденного життя.

У статті розглянуто его-документи, які відображають різні аспекти повсякдення польської шляхти Київської губернії, зокрема сімейні традиції, виховання, побут, сімейні відносини, суспільну діяльність і культурні практики.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Переглядів анотації: 8
Завантажень PDF: 2
Опубліковано
2025-02-28
Як цитувати
Терещук, А. (2025). Повсякденне життя у довгому ХІХ столітті у світлі чоловічих его-документів шляхти Київської губернії. Старожитності Лукомор’я, (1), 89-98. https://doi.org/10.33782/2708-4116.2025.1.311
Номер
Розділ
Нова історія