Німецька меншина України в 20-30-х рр. ХХ ст.: огляд сучасної вітчизняної історіографії
Анотація
Стаття присвячена історіографічному огляду праць сучасних українських вчених на сторінках яких характеризується життя та становище німецької меншини підрадянської України в 20–30-х рр. ХХ ст. Визначаються географічні межі наукових розвідок дослідників минулого українських німців. Показується, що вони охоплюють як територію всієї республіки, так і окремі регіони, зокрема з компактним проживанням представників німецької спільноти. Наголошується, що частина наукових студій, в яких розглядалася окреслена проблема, була присвячена історії національних меншин країни у цілому.
Виокремлюються питання, які були порушені дослідниками німецької меншини, а саме: особливості господарської діяльності, проблеми, що супроводжували трансформацію традиційного економічного укладу під час колективізації, виживання в роки голоду, деталі побуту та повсякденного життя, процеси радянізації, соціокультурні зміни, розгортання більшовицьким режимом репресій за національною ознакою тощо.
Встановлено, що проблема історії українських німців дотепер не втратила своєї привабливості з часу її актуалізації у середині 90-х рр. ХХ ст., свідченням чого стало дослідження протягом останніх десятиліть нових аспектів теми дедалі більшою кількістю вчених.
Завантаження
Переглядів анотації: 103 Завантажень PDF: 136
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.