Еволюція скандинавської моделі солідаризації в 70-80-х рр. 20 ст. (на прикладі Фінляндії)
Анотація
У статті досліджено еволюцію скандинавської моделі солідаризації в 1970-80-х рр. (на прикладі Фінляндії). На початку 1970-х рр. у країнах Скандинавії спостерігається зменшення темпів економічного зростання та загострення кризових явищ в економіці. У Фінляндії у цей час переглядають підходи щодо державних соціальних гарантій, активізується приватний ринок соціальних послуг.
У 1980-х рр. головним завданням уряду Фінляндії було зменшення темпів інфляції, що відбувалося у контексті ситуації в країнах Північної Європи. Складна економічна ситуація в Фінляндії призвела до переходу від державно-адміністративної моделі управління до ринкової, внаслідок чого провідна роль держави як визначника соціально-економічного розвитку значно зменшилась.
У 1980-х рр. у Скандинавії посилюються прояви індивідуалістичних напрямів, що детермінує зростання політичної та корпоративної конкуренції. Використання засобів масової інформації та комунікації дозволило практикувати методи, які раніше не були властиві корпоративній культурі Фінляндії. Це, перш за все, лобіювання інтересів, зрощування громадських, профспілкових і корпоративних організацій з політичними, що призвело до змін в існуючій системі представництва інтересів.
Завантаження
Переглядів анотації: 5 Завантажень PDF: 5

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.