Співпраця в енергетичній сфері між Пакистаном і Китаєм у межах проєкту китайсько-пакистанського економічного коридору

  • Ірина Тихоненко Чорноморський національний університет імені Петра Могили https://orcid.org/0000-0002-7716-085X
  • Ілля Берділа Чорноморський національний університет імені Петра Могили https://orcid.org/0009-0003-0979-8127
Ключові слова: Китай, Пакистан, Індія, Китайсько-Пакистанський економічний коридор, КПЕК, енергетика, гідроенергетика

Анотація

У статті проаналізовано рівень співробітництва Китаю та Пакистану у форматі реалізації Китайсько-пакистанського економічного коридору (КПЕК). Авторами було виокремлено основні напрямки інвестицій Китаю в енергетику Пакистану в рамках економічного коридору: 1) Теплова енергетика – ТЕС у порту Касім, ТЕС у пустелі Тар; 2) Гідроенергетика – ГЕС Кохала, ГЕС Махр, ГЕС Сукі Кінарі; 3) Атомна енергетика – АЕС Карачі. Окремо відзначено динаміку роботи над відновлюваними джерелами енергії – вітрові та сонячні електростанції (вітрова електростанція Сачал).

Під час дослідження було охарактеризовано інституційний рівень забезпечення функціонування КПЕК – структурні підрозділи, організації та міністерства обох країн, які відповідають за роботу над втіленням пунктів проєкту в життя. Авторами був зроблений висновок, що здобутки енергетичного виміру КПЕК є досить значним, але попереду залишається низка необхідних спільних дій та інвестицій, а враховуючи регіональний характер протистояння між Китаєм і Пакистаном з одного боку, та Індією – з іншого, є деструктивні фактори, що впливають на ефективність проєкту. Адже, гідроенергетика та використання водних ресурсів у трикутнику Китай-Пакистан-Індія мають конфліктогенну складову, зважаючи на пакистансько-індійське суперництв щодо Кашміру.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Переглядів анотації: 21
Завантажень PDF: 4
Опубліковано
2025-05-01
Як цитувати
Тихоненко, І., & Берділа, І. (2025). Співпраця в енергетичній сфері між Пакистаном і Китаєм у межах проєкту китайсько-пакистанського економічного коридору. Старожитності Лукомор’я, (2), 238-248. https://doi.org/10.33782/2708-4116.2025.2.345
Номер
Розділ
Новітні часи