Проблеми організації життєдіяльності установ земського самоврядування у системі функціонування ліберальної опозиційної фронди Чернігівської губернії (1880-х рр.)
Анотація
У статті висвітлюється діяльність ліберальної опозиційної фронди Чернігівської губернії у сфері організації та забезпечення функціонування та життєдіяльності установ земського самоврядування 1880-х років.
Автор прийшов висновку про те, що досліджувані проблеми займали вагоме місце у системі координат функціонування земської ліберальної партії Північної України. Опозиціонери наполегливо шукали одиниці інфраструктури, яку можна було придбати у власність і яка виконувала роль місць постійної дислокації для інститутів місцевого самоврядування – земського, селянського, судового й інших. Крім цього, із земських бюджетів фінансувалися відновлювально-ремонтні роботи вказаних приміщень.
Земські ліберали постійно працювали над удосконаленням організаційної структури системи земського самоврядування, регулярним збільшенням фінансування відповідних органів, посиленням контрольно-наглядових функцій з метою мінімізації проявів корупції та зловживань у галузі.
Прогресисти клопотали перед верховною владою про принципову необхідність впровадження виборності керманичів повітових і губернських земських зібрань, неможливість суміщення діяльності в інститутах місцевого самоврядування з державною службою, фінансове забезпечення відряджень посадових осіб, формування пенсійного фонду для земських службовців.
Члени опозиційної аристократичної фронди регіону турбувались про забезпечення принципу публічності у діяльності земських установ, шляхом видання комплексу друкованої продукції.
Ліберальні земці Північного Лівобережжя приділяли особливу увагу проблемам захисту виборчих і політичних прав кандидатів у депутати земських зібрань, віддаючи пріоритет у цій сфері публічній юриспруденції, тим самим забезпечуючи легальність і легітимність ідеологічної боротьби з центральною та регіональною бюрократією. Репрезентанти земської ліберальної партії Чернігівської губернії робили усе залежне від них, щоб система земського самоврядування у досліджуваний період на організаційному рівні була стабільною та сталою.
Завантаження
Переглядів анотації: 5 Завантажень PDF: 5

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.